Forum Otwarty Uniwersytet Mistrzostwa Strona Główna Otwarty Uniwersytet Mistrzostwa
BOGAMI JESTEŚCIE - NIEBO JEST W WAS
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zeitgeist - tekst I

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Otwarty Uniwersytet Mistrzostwa Strona Główna -> NOWA HISTORIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szythima
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:32, 03 Mar 2009    Temat postu: Zeitgeist - tekst I

Zeitgeist
[link widoczny dla zalogowanych]
wyreżyserowany przez Petera Josepha, powstał jako utwór non-profit, mający na celu zainspirowanie ludzi, by zaczęli patrzyć na świat z bardziej krytycznej perspektywy, oraz aby
zrozumieli, iż bardzo często rzeczy nie są tym, czym większości populacji się wydaje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Duchowość jest określeniem, które oznacza właściwie zajmowanie się intuicją. W tradycji teistycznej panuje pogląd trzymania się słowa. Pewne czyny traktowane są jako łamanie boskich zasad. Pewne czyny traktowane są jako radujące istotę boską, czy cokolwiek. W tradycji nie teistycznej, to jest bardzo wyraźne - sprawy historii nie są szczególnie ważne. Ważne jest 'tu i teraz'.
'Teraz' jest zdecydowanie teraz.
Próbujemy doświadczyć tego, co jest dostępne na miejscu. Nie ma sensu myślenie, że to co było w przeszłości mogłoby być teraz. To jest teraz. Dokładnie w tym momencie. Nic mistycznego, po prostu tylko 'teraz'.
I w tej teraźniejszości budzi się poczucie zrozumienia, że stale współdziałasz z rzeczywistością krok po kroku. Niezmiennie. Właściwie zawsze doświadczamy fantastycznej precyzji. Jednak przerażeni tym co jest 'teraz' skaczemy: a to w przeszłość, a to w przyszłość. Przykładając wagę do spraw istniejących w naszym życiu, a prowadzimy takie bogate życie - wszystkie nasze wybory istnieją cały czas, ale żadne nie są traktowane jako złe lub dobre - bo wszystkie nasze doświadczenia są nieuwarunkowane. Nie pojawiają się z etykietką 'to jest złe', czy 'to jest dobre'. Doświadczamy ich, lecz nie zwracamy na nie właściwej uwagi.
Nie patrzymy na to jako na podróż dokądś. Traktujemy to jak problem. Czekanie na śmierć. To jest problem. Brak właściwego zaufania do 'teraźniejszości', że to czego doświadczamy teraz zawiera w sobie wielką potęgę. Jest tak potężne, iż nie potrafimy stawić temu czoła. Dlatego wciąż pożyczamy z przeszłości i non-stop odwołujemy się do przyszłości.
Może dlatego szukamy religii.
Może dlatego wychodzimy na ulice.
Może dlatego uskarżamy się na społeczeństwo.
Może dlatego głosujemy na prezydentów.
To dość ironiczne. Doprawdy całkiem zabawne.

ZEITGEIST - Duch Epoki

Im bardziej zastanawiasz się nad tym, co wiemy o naszym pochodzeniu i tym co tu robimy, tym bardziej zaczynasz rozumieć, że byliśmy okłamywani. Byliśmy okłamywani przez każdą instytucję.

Co każe ci myśleć, że kościół jest jedyną nietkniętą instytucją?
Instytucje religijne tego świata są u podstaw tego oszustwa. Instytucje religijne tego świata istnieją za sprawą tych samych ludzi, którzy dali ci twój rząd, chorą edukację, którzy stworzyli twoje międzynarodowe kartele bankowe. Ponieważ nasi władcy mają gdzieś ciebie i twoją rodzinę. Dbają tylko o to, o co zawsze dbali czyli o kontrolowanie całego tego cholernego świata.

Zostaliśmy odcięci od prawdy i duchowej obecności we wszechświecie, którą ludzie nazwali "Bogiem". Nie wiem czym jest Bóg, ale wiem czym nie jest. I dopóki nie jesteś przygotowany do spojrzenia na całą prawdę, dokądkolwiek i do kogokolwiek może ona prowadzić, jeśli chcesz szukać innej drogi, w pewnym momencie odkryjesz, że zadzierasz z boskim prawem.
Im więcej się dowiadujesz, tym bardziej rozumiesz skąd biorą się pewne rzeczy. i stają się one dla ciebie oczywiste. Zaczynasz widzieć kłamstwa wszędzie.

Musisz znać prawdę, szukać jej, a ona sprawi, że będziesz wolny.
„Musi im być ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.” G. Massey – Egiptolog
Muszę wam powiedzieć prawdę ludzie, muszę powiedzieć wam prawdę. Jak chodzi o pieprzenie, prawdziwe pierwszoligowe pierdoły, musicie znosić je wszystkie, mistrza wszechczasów fałszywych obietnic, i nadętych stwierdzeń - Religii.

Pomyślcie o tym. Religia przekonała ludzi, że istnieje niewidzialny człowiek żyjący w niebie. który obserwuje wszystko co robisz, każdej minuty każdego dnia. I ten ktoś niewidzialny ma specjalną listę 10 rzeczy, których nie chce abyś robił. A jeśli zrobisz którąś z tych rzeczy, trafisz do specjalnego miejsca. pełnego ognia, dymu, spalenizny i tortur, cierpienia. miejsca do którego cię wyśle byś żył, cierpiał, palił się, krzyczał i płakał. Na zawsze! Do końca świata! Ale On przecież Cię kocha! Smile
On Cię kocha i potrzebuje pieniędzy! On zawsze potrzebuje pieniędzy! On jest wszechmocny, wszystkowiedzący, ale jakoś nie potrafi zdobyć pieniędzy!
Religia zbiera miliardy dolarów. ale nie płaci podatków i ciągle chce jeszcze więcej.
- No nieźle pierdolisz!
- Jasna cholera! [ang. 'święte gówno'

CZĘŚĆ I:
NAJWSPANIALSZA HISTORIA KIEDYKOLWIEK OPOWIEDZIANA

Oto Słońce. Od 10 tysięcy lat p. n. e, historia obfituje w rzeźby i rysunki. wyrażające dla niego szacunek i uwielbienie. I łatwo zrozumieć dlaczego; skoro każdego ranka Słońce wschodzi. przynosząc światło, ciepło i bezpieczeństwo, chroniąc człowieka. od zimna i ataków drapieżników ukrytych w ciemności.
Kultury rozumiały, że bez Słońca, zboże nie wyrośnie, a życie na ziemi nie przetrwa. Ta świadomość sprawiła, iż Słońce stało się. najbardziej adorowanym obiektem wszechczasów. Ludzie byli również bardzo świadomi gwiazd. Śledzenie gwiazd pozwalało rozpoznawać. i przewidywać wydarzenia, które mają miejsce w dłuższych cyklach czasu, takich jak zaćmienia czy pełnie księżyca.
Skatalogowali grupy gwiazd w to, co dziś nazywamy konstelacjami.
Oto Krzyż Zodiakalny, jeden z najstarszych. konceptualnych obrazów w ludzkiej historii. Przedstawia Słońce i drogę jaką przebywa ono w ciągu roku. przez 12 najważniejszych konstelacji.

Odzwierciedla też 12 miesięcy, 4 pory roku, przesilenia i równonoce. Termin Zodiak odnosi się do faktu. nadania konstelacjom ludzkich kształtów, personifikacji: postaci i zwierząt.
Inaczej mówiąc, wczesne cywilizacje nie tylko podążały za słońcem i gwiazdami ale personifikowały je, tworząc mity na podstawie ich wyglądu, ruchu i położenia względem siebie. Dające życie i ochronę Słońce, stało się uosobieniem niewidzialnego stwórcy albo Boga.
Było znane jako "Bóg Słońce", światło świata, zbawca ludzkości. Podobnie 12 konstelacji reprezentujących trasę wędrówki Boga Słońca. otrzymało nazwy, zazwyczaj związane z elementami natury. jakie występują w okresach, gdy przechodzi przez nie Słońce.
Na przykład - Wodnik - niosący wodę, który przynosi wiosenne deszcze.
To jest "Horus". 3000 lat p. n. e. był Bogiem Słońca w Egipcie. Jest on uczłowieczeniem Słońca, a jego życie to seria alegorii. związanych z ruchem Słońca po niebie. Z hieroglifów wiemy dużo o tym słonecznym mesjaszu. Na przykład HORUS będąc słońcem, światłem, miał wroga zwanego SET - będącego uosobieniem ciemności czy nocy. I mówiąc metaforycznie - każdego ranka HORUS wygrywał walkę z SETEM a kiedy nastawał wieczór, SET wygrywał walkę. i wysyłał HORUSA do świata podziemi.
Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło - to jedne z najważniejszych mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych na wielu płaszczyznach po dziś dzień.

Najogólniej mówiąc, historia Horusa jest następująca: Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia. Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie. Po narodzinach cześć oddali mu trzej królowie. W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.
Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał.
Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama. ATTIS z Frygii - urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał. KRISZNA z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki; z gwiazdą na wschodzie zapowiadającą jego nadejście; czynił cuda; a po śmierci zmartwychwstał. Grecki Dionizos, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; był podróżującym nauczycielem, który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino; nazywany był "Królem Królów", "Synem Bożym", "Alfą i Omegą" itd; a po śmierci zmartwychwstał. MITRA z Persji, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; miał 12 uczniów; czynił cuda; a po śmierci został pochowany na 3 dni a potem zmartwychwstał. Był też nazywany "Prawdą", "Światłem" i wiele innych. Interesujące, że dniem świętym dla Mitry była niedziela.
Faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata, którzy pasują do tej samej charakterystyki.
Pozostaje pytanie: dlaczego takie atrybuty?
Dlaczego dziewica rodząca 25 grudnia; dlaczego śmierć na 3 dni, a potem zmartwychwstanie; dlaczego 12 uczniów?
Aby się tego dowiedzieć, zbadajmy historię najmłodszego solarnego mesjasza.
JEZUS CHRYSTUS, był synem dziewicy Marii urodzonym 25 grudnia w Betlejem. Jego narodziny zapowiedziała gwiazda na wschodzie, za którą podążali trzej królowie/magowie by uczcić nowego zbawcę. Nauczał jako dwunastoletnie dziecko. W wieku 30 lat przyjął chrzest i tak zaczął się jego stan duchowny.
Jezus miał 12 uczniów z którymi podróżował i czynił cuda - jak uzdrawianie chorych, chodzenie po wodzie, wskrzeszanie zmarłych; był znany jako "Król Królów", "Syn Boży", "Światło świata", "Alfa i Omega", "Baranek Boży" i wiele innych.
Gdy został zdradzony przez swego ucznia Judasza, sprzedany za 30 srebrników, został ukrzyżowany. złożony w grobowcu i po 3 dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba.
Przede wszystkim sekwencja narodzin jest czysto astrologiczna. Gwiazda na wschodzie to Syriusz, najjaśniejsza gwiazda na niebie, która 24 grudnia leży w jednej linii z trzema jasnymi gwiazdami z Pasa Oriona. Te 3 gwiazdy nazywane są dziś, tak jak w starożytności: TRZEJ KRÓLOWIE.
Trzej Królowie i najjaśniejsza gwiazda - Syriusz wskazują miejsce wschodu słońca 25 grudnia. Oto dlaczego Trzej Królowie podążają za gwiazdą na wschodzie. Aby odnaleźć miejsce wschodu - narodzin słońca/syna. Dziewica Maria, jest konstelacją Panny, znaną także jako Dziewica Panna. "Virgo" (Panna) po łacinie znaczy "Dziewica".
Panna odnosiła się także do "Domu Chleba". A reprezentacją Panny jest dziewica trzymająca kłos pszenicy. Dom Chleba i symboliczny kłos pszenicy oznacza sierpień i wrzesień - czas żniw.
Słowo "BETLEJEM" w istocie przetłumaczyć można jako "dom chleba". Betlejem odnosi się więc do konstelacji Panny, miejsca na niebie, nie na ziemi. Jest też inne ciekawe zjawisko zachodzące 25 grudnia, w dniu przesilenia zimowego. Od przesilenia letniego do zimowego, dni stają się krótsze i chłodniejsze. Z perspektywy północnej półkuli... Słońce wędruje na południe, staje się mniejsze i wydaje się oddalać. Skracanie się dni, dojrzewanie zbóż, gdy zbliża się zimowe przesilenie symbolizował dla starożytnych proces śmierci. To była śmierć Słońca. Do 22 grudnia proces umierania Słońca się dopełniał. Słońce poruszając się na południe przez 6 miesięcy, osiąga najniższy punkt na niebie.
I tu ciekawostka - Słońce wstrzymuje swą wędrówkę na 3 dni. Przez te 3 dni pauzy Słońce przebywa w sąsiedztwie konstelacji Południowego Krzyża (Crux). Po tym czasie, 25 grudnia, Słońce podnosi się o 1 stopień, tym razem na północ, zapowiadając dłuższe dni, ciepło i wiosnę. I dlatego się mówi: Syn (Słońce) umarł na krzyżu, był martwy 3 dni po to by zmartwychwstać, czy narodzić się ponownie.
Oto dlaczego Jezus i inne Solarne bóstwa łączy koncepcja ukrzyżowania i zmartwychwstania po 3 dniach.
Jest to okres zmiany kierunku poruszania się Słońca do kierunku północnej półkuli co przynosi wiosnę i zbawienie.
Ale nie czczono zmartwychwstania Słońca. aż do wiosennej równonocy lub Wielkanocy.
A to dlatego, że z wiosenną równonocą, Słońce przezwycięża ciemność, dzień staje się dłuższy niż noc, i zaczyna się wiosenny rozkwit.
Chyba najbardziej oczywistym ze wszystkich astrologicznych symboli dotyczących Jezusa jest 12 apostołów. Są zwyczajnie 12 znakami Zodiaku, z Jezusem - jako Słońcem, który porusza się między nimi.
Liczba 12 powtarza się ciągle w Biblii. 12 plemion izraelskich, 12 braci Jakuba, 12 sędziów Izraela, 12 Wielkich Patriarchów, 12 proroków, 12 królów Izraela, 12 książąt Izraela.

Wracając do krzyża Zodiakalnego, ukazującego życie Słońca, Nie jest to tylko artystyczna koncepcja, czy narzędzie śledzenia ścieżki Słońca. Był to także symbol pogański, w skrócie wyglądający tak. To nie jest symbol Chrześcijaństwa. To pogańska adaptacja Krzyża Zodiakalnego. Oto dlaczego Jezus we wczesnych malowidłach zawsze ma głowę na tle krzyża. Bo Jezus jest Słońcem, Synem Bożym. /(ang. SUN=SON - SŁOŃCE czyta się jak SYN), Światłem Świata, Zmartwychwstałym Zbawcą, który "przyjdzie ponownie", jak to robi każdego ranka. Chwała Boga, który przeciwstawia się ciemności, jako iż "rodzi się ponownie", każdego ranka. I może być widziany jak chodzi pomiędzy chmurami "wysoko w Niebie", w koronie cierniowej albo koronie z promieni Słońca.
Pośród wielu astronomicznych i astrologicznych metafor w Biblii, jedna z najistotniejszych dotyczy Wieków (Er). W całym tekście jest wiele odniesień do "Wieku" (Ery). Aby to zrozumieć, musimy zaznajomić się ze zjawiskiem zwanym ruchem precesyjnym Ziemi. Starożytni Egipcjanie oraz wcześniejsze kultury odkryły, że co około 2150 lat wschód słońca o poranku w dniu przesilenia wiosennego występuje w innym miejscu Zodiaku. Wynika to z powolnej zmiany kąta nachylenia Ziemi względem własnej osi. Zwie się to ruchem precesyjnym, bo obserwowane konstelacje cofają się w stosunku do ich normalnego cyklu rocznego. Czas potrzebny na precesyjne przejście poprzez wszystkie 12 znaków wynosi 25.765 lat. Jest to tak zwany "Wielki Rok". Starożytni byli go bardzo świadomi. Każdy okres 2150 lat zwali "Erą".
Od 4300 p.n.e. do 2150 p.n.e. trwała Era Byka.
Od 2150 p.n.e. do 1 n.e. Era Barana.
Od 1 n.e. do 2150 n.e. do dziś trwająca Era Ryb.
W roku 2150 wkroczymy w nową Erę. Erę Wodnika.

Biblia generalnie odzwierciedla symboliczną wędrówkę poprzez 3 Ery zapowiadając czwartą. W Starym Testamencie, kiedy Mojżesz schodzi z Góry Synaj z 10 przykazaniami jest bardzo zły widząc ludzi oddających cześć Złotemu Cielcowi. Rozbija więc kamienne tablice i nakazuje swojemu ludowi wzajemnie się pozabijać - by się oczyścić. Większość badaczy biblijnych łączy ten gniew z faktem uwielbienia przez Izraelitów fałszywego bożka. W rzeczywistości złoty byk jest astrologicznym Bykiem, a Mojżesz reprezentuje nową Erę - Barana. Dlatego Żydzi do dziś nadal trąbią w barani róg. Mojżesz reprezentuje nową Erę Barana, a w tej erze każdy musi porzucić poprzednią. Inne Bóstwa także wskazują to przejście, np. Mitra, przedchrześcijański Bóg, który zabił byka w tej samej symbolice. Jezus jest postacią przewodnią następnej po Baranie ery. Ery Ryb. Symbolika Ryb pojawia się bardzo często w Nowym Testamencie. Jezus nakarmił 5000 osób chlebem i dwiema rybami. Kiedy rozpoczął nauczanie w Galilei, spotkał 2 rybaków, którzy za nim poszli. I myślę, że wszyscy widzieli znak ryby Jezusa naklejany na samochody, nie wiedząc co tak naprawdę znaczy. To pogański symbol astrologiczny Solarnego Królestwa Ery Ryb. Poza tym dzień narodzin Jezusa stał się początkiem tej Ery. Św. Łukasz: 22:10 - gdy uczniowie spytali Jezusa, gdzie będzie ostatnia pascha. Jezus odparł: "Kiedy wejdziecie do miasta, ujrzycie człowieka niosącego dzban z wodą. Idźcie za nim do Domu, do którego wejdzie". Ten fragment jest jednym z najlepiej odkrywających wszystkie astrologiczne konotacje. Człowiek niosący dzban z wodą to Wodnik. Zawsze przedstawiany jako człowiek niosący wodę. Reprezentuje Erę nastającą po Erze Ryb i kiedy Słońce (Syn Boży) opuszcza Erę Ryb (Jezus), wejdzie do Domu Wodnika.
Jako że Wodnik następuje po Rybach w ruchu precesyjnym. Jezus mówi więc, że po Erze Ryb nastąpi Era Wodnika. Słyszeliśmy już o czasach ostatecznych i końcu świata. W oderwaniu od obrazków z Księgi Objawienia, główne źródło tej idei pochodzi z Ks. Mateusza 28:20, gdzie Jezus mówi: "Będę z wami nawet do końca świata". W wersji Biblii "Króla Jamesa", "świat" jest złym tłumaczeniem, wśród wielu innych. Właściwym słowem powinno być "AEON" co znaczy "ERA". "Będę z wami nawet do końca Ery". Co jest prawdą, bo Jezus, Solarne uosobienie Ery Ryb skończy się gdy Słońce wejdzie w Erę Wodnika. Cały pomysł końca świata jest złym rozumieniem astrologicznych alegorii.

Powiedzmy to prawie stu milionom ludzi w USA, którzy wierzą, że nadchodzi koniec świata. Więcej - postać Jezusa - będącego dosłownie astrologiczną hybrydą, jest wyraźnym plagiatem egipskiego boga Słońca - HORUSA.
Dla przykładu, malowidła sprzed 3500 lat na ścianach Świątyni Luxoru w Egipcie to obrazy wprowadzające koncepcję niepokalania, narodziny i uwielbienie Horusa. Obrazy zaczynają się od TOTa zwiastującego dziewicy, że powije Horusa potem NEF - Duch Święty zapładnia dziewicę, która rodzi uwielbianego. To jest dokładna historia cudu narodzin Jezusa.
W istocie lista podobieństw pomiędzy religią Egipską i Chrześcijaństwem jest uderzająca. Plagiat ma swą kontynuację. Historię NOEGO i jego arki wzięto bezpośrednio z tradycji. Koncept wielkiej powodzi jest wszechobecny w starożytnym świecie, z ponad 200 przykładami z różnych okresów i czasów. Ale na przedchrześcijańskie źródło najlepiej wygląda epos Gilgamesz, napisany 2600 p.n.e.
Historia opowiada o wielkiej powodzi zesłanej przez Boga, Arce ratującej zwierzęta, a nawet uwolnieniu i powrocie gołębia, wszystko tak samo jak w biblijnej historii, obok listy wielu innych podobieństw. A potem pojawia się splagiatowana historia Mojżesza. Kiedy Mojżesz się urodził, miał zostać włożony do kosza i puszczony na rzekę, by uniknąć dzieciobójstwa.
Został uratowany przez córkę króla i wychowany na księcia. Ta historia została zaczerpnięta z mitu o SARGONIE z Akkad, około 2250 p.n.e. Sargon po narodzinach by uniknąć śmierci został włożony do kosza i spuszczony rzeką. Został uratowany i wychowany na księcia przez królewnę AKKI.
Poza tym Mojżesz jest znany jako Dawca Prawa, który dał 10 Przykazań. Ale idea dawania prorokowi przez Boga prawa na górze jest także starszym motywem. Mojżesz jest tylko kolejnym prawodawcą w długiej linii sukcesji takich postaci w chronologii. W Indiach - MANU był wielkim dawcą prawa. Na Krecie - MINOS zstąpił z Góry Dicta, gdzie ZEUS dał mu święte prawa. W Egipcie był MISES, który zniósł kamienne tablice ze spisanym prawem. MANU, MINOS, MISES, MOSES (Mojżesz)
Nawet 10 przykazań, zaczerpnięto bezpośrednio z egipskiej Księgi Zmarłych. Co w Księdze Zmarłych napisano jako "Nie ukradłem" stało się "Nie kradnij," "Nie zabiłem" - "Nie zabijaj", "Nie skłamałem" - "Nie dawaj fałszywego świadectwa", itd.
Faktycznie religia egipska jest podstawą całej Judeo-Chrześcijańskiej teologii. Chrzest, życie po życiu, sąd ostateczny, dziewico-rództwo, wskrzeszenie, ukrzyżowanie, arka zbawienia, obrzezanie, zbawiciele, święta komunia, wielka powódź, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pascha i wiele wiele innych, to cechy koncepcji egipskich dłuuugo wyprzedzających Chrześcijaństwo i Judaizm. Św. Justyn Męczennik, jeden z pierwszych chrześcijańskich historyków napisał:
"Kiedy mówimy, że Jezus, nasz nauczyciel został poczęty bez seksu, umarł ukrzyżowany zmartwychwstał i wstąpił do Nieba, nie mówimy o niczym innym niż ci, którzy oddają cześć bogu Jowiszowi. "
W innym tekście, Justyn powiada: "Był zrodzony z dziewicy, zaakceptuj to jako podobieństwo z twą wiarą w Perseusza". To oczywiste, że Justyn i inni wcześni Chrześcijanie wiedzieli jak bardzo podobne do religii pogańskich było Chrześcijaństwo. Justyn miał na to radę. Im bardziej go to niepokoiło, była to wina Diabła. Diabeł mógł przewidzieć co Chrystus zrobi, mógł więc stworzyć takie podobne mity w świecie Pogan. Fundamentalistyczni Chrześcijanie są fascynujący. Ci ludzie wierzą, że świat ma 12.000 lat.
Zapytałem jednego z nich: "OK, a co ze skamielinami dinozaurów?" Odpowiedział: "Bóg podłożył je by sprawdzić naszą wiarę". "Myślę, że Bóg podłożył mi tu Ciebie by sprawdzić moją wiarę!" "Którędy do Arki?"

Biblia jest tylko astro-teologiczną literacką hybrydą, jak prawie wszystkie religijne mity przed nią. Aspekt przeniesienia jednej postaci... i jej atrybutów do nowej można znaleźć w samej Biblii. W Starym Testamencie jest historia Józefa. Józef był prototypem Jezusa. Narodziny Józefa były cudem - Jezusa narodziny także. Józef miał 12 braci - Jezus miał 12 uczniów. Józef został sprzedany za 20 srebrników - Jezus za 30. Brat "Juda" dokonuje zdrady Józefa - uczeń "Judasz" dokonuje zdrady Jezusa. Józef zaczyna pracę w wieku 30 lat - Jezus także. Lista podobieństw jest długa.
Poza tym czy istnieje nie-biblijny, historyczny dowód istnienia osoby o imieniu Jezus, Syn Marii, który podróżował z 12 uczniami i leczył ludzi itp? Było wielu historyków, którzy żyli w tamtych okolicach w czasach rzekomego Jezusa, lub niedługo po nim. Ilu z nich udokumentowało postać Jezusa?
Żaden.
Aby być w porządku: to nie znaczy, że obrońcy historycznego Jezusa, nie mają nic na obronę. Odnoszą się zwykle do czterech historyków świadczących o istnieniu Jezusa. Pliniusz Młodszy, Swetoniusz, Tacyt są pierwszymi trzema. Każdy z nich podaje w najlepszym wypadku kilka zdań odnoszących się do Chrystusa. Ale to nie jest imię, ale tytuł oznaczający "Pomazańca". Czwarte źródło to Józef Flawiusz, jak udowodniono - ściema pokutująca setki lat. Niestety, do dziś jego teksty uznawane są wciąż za prawdę. Można by spodziewać się, że koleś który zmartwychwstał, wstąpił do Niebios na oczach wszystkich i czynił cuda, raczej powinien znaleźć się w zapisach historycznych.
Nic z tego. Gdy zważy się dowody istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że osoba zwana Jezusem nigdy nie istniała.
"Religia Chrześcijańska jest parodią kultu Solarnego, w której postawiono osobę Chrystusa w miejsce Słońca i oddaje się mu cześć pierwotnie oddawaną Słońcu.
Nie chcemy być niemili. Chcemy trzymać się faktów. Nie chcemy ranić uczuć, chcemy być akademicko dokładni w rozumieniu tego co jest prawdą. Chrześcijaństwo nie opiera się na prawdzie. Chrześcijaństwo jest jedynie Rzymską historią rozkręconą politycznie. Prawda jest taka, że Jezus był Bóstwem Solarnym gnostyckiej sekty Chrześcijan, i jak wszystkie pogańskie postacie bóstw, był postacią mityczną. To było polityczne zagranie, by uhistoryzować Jezusa zyskując kontrolę nad społeczeństwem.
W 325 r.n.e. cesarz Rzymu Konstantyn zwołał Radę Nicei. Podczas tego spotkania polityczna doktryna chrześcijańska została zatwierdzona. I tak zaczęła się długa historia Chrześcijaństwa, przesiąknięta krwią i duchowymi kłamstwami. A przez następne 1600 lat Watykan trzymał polityczną władzę nad całą Europą. Doprowadzając do okresów zwanych "Ciemnymi Wiekami", podczas których zaistniały Krucjaty czy Inkwizycja. Chrześcijaństwo, razem ze wszystkimi innymi teistycznymi systemami, jest oszustwem wieku. Służyło oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych. Polega na ślepym słuchaniu autorytetów. Redukuje ludzką odpowiedzialność za sprawą "Boga" kontrolującego wszystko, a w efekcie okrutne zbrodnie są usprawiedliwiane w imię Boskiej Sprawy. I najważniejsze: daje władzę tym, którzy znają prawdę, ale używa mitu, by manipulować i kontrolować społeczeństwem.

Mit religijny jest najpotężniejszym orężem kiedykolwiek stworzonym i służy za psychologiczny grunt na którym mogą kwitnąć inne mity. Mit jest ideą polegającą na błędnej wierze w niego szerokiej rzeszy ludzi.
W głębszym sensie, w sensie religijnym mit służy jako historia organizująca i mobilizująca ludzi. Sens nie polega na opowiadaniu historii w odniesieniu do rzeczywistości ale na jej funkcji. Historia nie może spełniać swej funkcji, dopóki w społeczeństwie nie jest traktowana jako prawda.
Niektórzy ludzie mają czelność zadawać pytania o prawdę dotyczącą świętej historii, ale strażnicy wiary nie wchodzą z nimi w dyskusję. Ignorują ich, albo wyzywają od bluźnierców. To złe, grzeszne i bluźniercze, że sugerujecie ludziom, że rząd USA zabił 3000 swoich obywateli.

CZĘŚĆ 2
ŚWIAT JEST SCENĄ

"... jakby spece od kontrolowanych wyburzeń, jak wysadzanie starych budynków"
"... to wygląda jak jeden z tych starych budynków
celowo wysadzanych dynamitem".
Każdy kto kiedykolwiek oglądał burzenie budynku wie, że trzeba zacząć od fundamentów by go zawalić".
Sposób w jaki one się zawaliły musiał być zaplanowany. To nie wypadek. Pierwsza wieża się zawaliła, a następna zawaliła się w dokładnie ten sam sposób! Jak oni to zrobili? - nie wiadomo." Budynek zamienił się w pył. Nie znajdziesz tam biurka ani krzesła. Ani komputera, ani telefonu. Największą częścią telefonu jaką tam znalazłem... była połowa klawiatury. Była o taka mała. Co się stało z betonem? Beton został sproszkowany. Morza tego pyłu, 2 - 3 cale grubości. Beton zamienił się w pył.
"... wszyscy widzieliśmy w telewizji jak budynek zostaje zburzony przez odpowiednie umieszczenie ładunków wybuchowych.
...jakby podłożyli detonatory żeby zburzyć te budynki usłyszeliśmy tylko bum! bum! bum!
Słyszałam drugą eksplozję ...to była potężna eksplozja...to była druga eksplozja a potem się zawaliło...blisko wybuchu i to odrzuciło wszystkich pozostałych, dla mnie to brzmiało jak eksplozja. Brzmiało jak strzał z karabinu. A potem 3 wielkie eksplozje. Słyszeliśmy wielką eksplozję.
Górna cześć budynku normalnie wybuchła... widzieliśmy jakąś eksplozję...
...poprzez siłę eksplozji...
...wielka eksplozja, wróciliśmy na ósme piętro. Jak zeszliśmy na dół, nastąpiła eksplozja...bomba eksplodowała w hallu...wielka eksplozja, spadają odłamki...to była wielka eksplozja...wielka eksplozja którą wszyscy czuliśmy i słyszeliśmy....byliśmy świadkami wielkiej eksplozji...bardzo głośny wybuch, eksplozja...kolejna eksplozja, budynek 1-10...że wybuchła bomba. On uważa, że w budynku podłożone zostały bomby, podłożone w budynku...

Mit 911:

19 porywaczy kierowanych przez Osamę Bin Ladena porwało 4 samoloty uderzając w 75% celów. W wyniku tego WTC 1,2 i 7 zawaliły się z powodu uszkodzeń spowodowanych pożarem. Samolot który spadł na Pentagon wyparował, podobnie jak samolot z Shanksville. Komisja 911 stwierdziła, /że nie było ostrzeżeń przed atakiem podczas gdy wiele /rządowych błędów uniemożliwiło odpowiednią obronę.
...nie było ostrzeżeń...
Nie sądzę aby ktokolwiek mógł przewidzieć, że mogą użyć samolotu jako pocisku, porwanego samolotu jako pocisku. Przynajmniej nikt z naszego rządu, nie sądzę aby poprzedni rząd przewidział samoloty wlatujące w budynki. Nie było konkretnych zagrożeń, także krajowych, w miastach, liniach lotniczych itp. nie było żadnych sygnałów ostrzegawczych. "USA Today" podaje, że 2 lata przed atakami 11 września NORAD przeprowadzał ćwiczenia, w których samolotów użyto jako broni. A jednym z celów było World Trade Center. Okładka Instrukcji obrony FEMA. Operacja "Mascal" - Październik 2000. Symulowane zderzenie samolotu z Pentagonem. Kanał CNN - rok 2002. Z tajnych dokumentów z Filipin, które zdobyła CNN, wynika jasno, że mógł wsiąść do każdego amerykańskiego samolotu, przejąć kontrolę i uderzyć w kwaterę CIA. Inne budynki na celowniku: Pentagon i World Trade Center. Zagrożenie terroryzmem było bardzo wysokie, mówiąc słowami George'a Teneta. Ostrzeżenia o nieuniknionym ataku były na tyle poważne, że jakaś zdecydowana decyzja powinna być podjęta. Zamiast tego nasz prezydent pojechał na wakacje. 19 porywaczy Szef Pakistańskiego wywiadu ISI, Mahmoud Ahmed poprosił Omara Szeika o wysłanie 100.000 $ do Mohameda Atty, który był szefem porywaczy. Porywacz Mohamed Atta odebrał pieniądze wysłane mu przez Pakistan. Człowiek wysyłający pieniądze to Ahmed Omar Szejk. Omar Szejk przyznał, że był wspierany przez wywiad pakistański, ISI. Nigdy nie wszczęto śledztwa wyjaśniającego. Dlaczego Generał Ahmad rozkazał wysłać 100.000$ do Atty. Rano 11 września oficjele rządowi jedli śniadanie z Generałem Ahmadem w Waszyngtonie. Komisja "11 września" w swoim raporcie uznała finansowanie ataków za MAŁO znaczące. Powiedziano o 4 lub 5 rzekomych porywaczach w każdym z lotów. więc ich nazwiska powinny być na listach pasażerów. Ale opublikowane listy nie zawierały nazwisk rzekomych porywaczy, ani nawet żadnych arabskich nazwisk.
Wiemy, że ludzie uznawani za porywaczy mieli domy, samochody i karty kredytowe opłacane przez rząd USA. Byli agentami. Dowody zostały podłożone. Paszport jednego z zamachowców Lotu 11 został rzekomo znaleziony w gruzach. Przeleciał przez kulę ognia, przez ścianę samolotu, wyleciał na zewnątrz i spadł nietknięty. Ale coś się stało, od sześciu miesięcy podawali, że mają ten paszport. Mamy go! Mamy dowód! I nagle okazało się, że gość żyje! Kilkunastu z tych 19 osób nadal żyje.
- Nie mogłem uwierzyć, kiedy FBI wciągnęło mnie na swoją listę. Podali moje nazwisko, datę urodzenia, ale ja nie jestem zamachowcem samobójcą. Jestem tutaj. Żyję. Nie mam pojęcia jak lata się samolotem.
Co najmniej 6 "zamachowców" nadal żyje. FBI do dzisiaj nie zmieniła swojej listy. Nigdy nie udowodniono by którykolwiek z "porywaczy" miał powiązania z Bin Ladenem.
Osama B. Laden
Oczywiście, że polujemy na Saddama Huseina to znaczy bin Ladena. On jest...

Styczeń 2001. Administracja Busha rozkazała FBI i wywiadowi wycofać się ze śledztwa przeciwko rodzinie Bin Ladena, włączając 2 krewnych bin Ladena którzy mieszkali, zgadnijcie gdzie: w Falls Church w USA, obok kwatery CIA. Kiedy stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem przez USA, spędził 2 tygodnie w Amerykańskim szpitalu w Dubaju, leczony był przez amerykańskich lekarzy i odwiedzany przez agentów CIA. Nie widzieliśmy ani jednego dowodu, który wskazuje na to, że Osama zaplanował 11 września. Niemożność dostarczenia dowodów stała się nic nie znacząca, ponieważ na wideo znalezionym rzekomo w Afganistanie przyznaje się on do winy. Ta spowiedź została uznana za dowód, ale mężczyzna na filmie ma ciemniejszą skórę, pełniejsze policzki i inny nos niż bin Laden na innych taśmach. Ponownie podrzucony dowód.
W 1976 r. starszy brat Osamy - Salim bin Laden wynajął w Teksasie człowieka o nazwisku Jim Bath aby zajmował się wszystkimi inwestycjami rodziny Bin Ladenów w USA. Jim Bath okazał się być odwiecznym przyjacielem Georga W. Busha. Powiązania pomiędzy rodziną Bin Ladenów a Bushów stają się jaśniejsze gdy wspomnimy o podróżach starego Busha do Arabii Saudyjskiej w 1998 i 2000 r na spotkania z rodziną Bin Ladenów w imieniu firmy Carlyle Group. George H.W. Bush spotkał się... ze starszym bratem Osamy - Shafigiem bin Ladenem, rankiem 11 września w sprawach związanych z Carlyle Group. Jest to jedna z największych firm zbrojeniowych świata, która po 9-11 czerpie potężne zyski z wojny z "Terrorem", Afganistanem i Irakiem.

Pentagon
Jak ktokolwiek mógł pilotować 60 tonowy samolot, długi na 38 metrów, wysoki na 13, po tak trudnym kursie? Samolot zanim uderzył w Pentagon wykonał skręt o 270 stopni opadając spiralnie. Hani Hanjour był znany jako beznadziejny pilot, który nie był w stanie bezpiecznie latać nawet małym samolotem. Nie dbał o fakt, że nie był w stanie ukończyć szkolenia. Jestem do dziś w szoku, że był w stanie pilotować i trafić w Pentagon... On wcale nie umiał latać --pracownik szkoły lotniczej NY 5/4/2002
Nie ma siedzeń, bagażu, ciał. Nic poza cegłami i gruzem. Oficjalne wyjaśnienie mówi, że wysoka temperatura palącego się paliwa spowodowała wyparowanie całego samolotu. Ten samolot miał 2 silniki RollsRoyce zrobione ze stali i tytanu ważące po 6 ton. To jest naukowo niemożliwe aby 12 ton stali i tytanu wyparowało od palącego się paliwa. Powiedziano nam, że ciała były możliwe do identyfikacji poprzez odciski palców albo DNA. A więc pożar mógł spowodować wyparowanie aluminium i stali a pozostawił szczątki ludzkich ciał?
Po przyjrzeniu się doszedłem do wniosku, że nie ma dowodu aby samolot uderzył w Pentagon, i jak powiedziałem, jedyne szczątki jakie widać, to małe kawałki, które można wziąć do ręki. Zaraz po uderzeniu agenci rządowi zebrali pozostałości i je wynieśli. Cały trawnik został zasypany piaskiem i żużlem, czyli wszystkie pozostałe dowody zostały dosłownie zakopane.
Wideo z kamer przemysłowych, które pokazałoby co naprawdę uderzyło Pentagon zostały natychmiast skonfiskowane przez agentów FBI. Departament Sprawiedliwości do dzisiaj odmawia ich udostępnienia. Jeśli mogłyby one dowieść, że Pentagon został trafiony przez Boeinga 757, rząd zapewne by je udostępnił.

Shanksville
"Wygląda jakby tu nic nie było poza dziurą w ziemi". To prawda. Jedyna rzecz jaką widać z miejsca gdzie staliśmy była wielka dziura i połamane drzewa. Widać jakichś pracujących ludzi, chodzących wokół, ale żadnych pozostałości nie widać. Żadnych większych części? Nie, zupełnie nic, po czym można by poznać, że rozbił się tam samolot.
Katastrofa samolotu w Nigerii.
Katastrofa lotu 93 w Shanksville.
Wieże WTC 1, 2 oraz 7
"Teoria naleśnikowa" wg której ogień nie stopił stali ale ją rozgrzał wystarczająco by spowodować osłabienie pięter uderzonych przez samolot aby się odłamały od stalowych kolumn i tak zapoczątkowały reakcję łańcuchową. Przy tej - oficjalnej teorii, piętra powinny być na kupie jedno na drugim a pośrodku powinny sterczeć kolumny centralne. Rdzeniem każdej z wież było 47 masywnych stalowych kolumn. Jeśli piętra oderwą się od nich te kolumny będą nadal sterczały w powietrze na wysokość 300 metrów. Samoloty nie przecięły tych kolumn. Projektowaliśmy budynki tak aby wytrzymały uderzenie Boeinga 707 z każdego kierunku - inżynier /projektujący WTC - Budynek wytrzyma wiele uderzeń samolotów, więc budynki były zaprojektowane by wytrzymać uderzenie samolotu? architekt WTC: -Tak, tak właśnie. Jeśli rzuciłbyś kulę do bilarda z wysokości 110 piętra WTC, minęłoby 8-10 sekund zanim uderzyłaby w ziemię nie napotykając żadnych przeszkód.
Wieże zawaliły się w tempie swobodnego spadania. 200.000 ton stali roztrzaskało się, eksplodując i spadając z 150 metrów. To znaczy, że piętra spadały średnio z prędkością 10 pięter na sekundę. Nie ma takiej możliwości, by następowało to w takim tempie przy teorii "naleśnikowej". Co może spowodować taki efekt? Co może usunąć taką masę? Materiały wybuchowe. 47 wielkich kolumn stanowiących rdzeń i połączonych ze sobą, jak mogłyby tak równocześnie zawieść? --Profesor fizyki Wygląda jakby te kolumny zostały pocięte. -- ekspert kontrolowanych wyburzeń -- Robimy to tnąc kolumny pod kątem... Kolumna WTC po zawaleniu. Widać cięcie i stopiony metal. Stopiony Metal Przyjrzałem się stopionemu metalowi.
Pod każdym z 3 budynków, w rumowisku i piwnicach była masa stopionego metalu. Przez 6 tygodni od zawalenia, temp. w rumowisku dochodziła do 1100 st. C. To o 260 stopni więcej niż osiąga płonące paliwo lotnicze. Na dole była stopiona stal płynąca w kanałach zupełnie jak lawa z wulkanu. Stopiony metal został znaleziony 3-5 tygodni później podczas usuwania gruzu. Stopiona stal została także znaleziona pod budynkiem WTC 7. Przeglądam oficjalne raporty w poszukiwaniu tego co mówią o stopionym metalu.
Nie mówią nic.
Zaraz zaraz, to jest ważny dowód skąd to się wzięło?
"Termit" - materiał wybuchowy zapalający. Termit jest tak gorący że przetapia się przez stal, taką jak filary nośne na przykład, jak gorący nóż w maśle. Produktami ubocznymi są stopione żelazo i tlenek aluminium, który ulatnia się zazwyczaj jako pył. Widzicie tą niezwykłą chmurę pyłu? Możecie sobie wyobrazić co będzie gdy zbierzecie te chemikalia w tak dużej ilości.
Analiza mikroskopem elektronowym stopionego metalu wykazała zawartość nie tylko "Termitu" ale także silniejszego "Termatu" używanego do burzenia budynków. Stopiony metal znajdował się pod zawalonymi wieżami oraz pod budynkiem WTC 7. Budynek WTC 7 nie był nawet uderzony przez samolot. Częścią problemu jest, że mało kto wie o budynku WTC 7, ponieważ jego zawalenie jest owiane tajemnicą. To jest 47 piętrowy drapacz chmur. Ten budynek zawalił się o 17:25. Nie był trafiony przez samolot. Miał tylko pożary na 2 lub 3 piętrach. I zawalił się w procesie jaki nazywamy "kontrolowanym wyburzeniem". Kontrolowane wyburzenie wygląda właśnie tak - eksplozja w środkowej części i budynek szybko się wali. Najpierw wysadzono środkową kolumnę, żeby budynek się zapadł. WTC 7 miał klasyczne "zgięcie" jego centralna kolumna została wysadzona najpierw, więc nie uszkodził sąsiednich budynków. Rządowym wyjaśnieniem zawalenia się wszystkich trzech budynków był POŻAR.
Nigdy przed, ani po 9/11 żaden stalowy budynek nie zawalił się od pożaru. Sposób zawalenia się WTC 1,2 i 7 wygląda na kontrolowane wyburzenie.

- Oh... Czy wspomniałem o eksplozjach w piwnicy, które zdarzyły się sekundy przed uderzeniem pierwszego samolotu? Nasze biuro znajdowało się na poziomie B1. Kiedy gadałem z szefem o 8:46, nagle usłyszeliśmy wybuch! - pracownik WTC 20 lat stażu - Eksplozja tak silna, że podrzuciło nas w górę. I ona pochodziła z piwnicy, pomiędzy poziomami B2 i B3. I kiedy zacząłem o tym mówić, BUM! - samolot uderzył u góry budynku.
Kiedy szedłem po parkingu pod budynkiem, w korytarzu wtedy to wybuchło. Eksplozja odrzuciła mnie na schody i wtedy wszystko się zaczęło. I nagle ponowne wielkie uderzenie. Nagle sufit zaczął się walić. Światła pospadały. Starałem się trzymać z dala, poszedłem do drugiego budynku i wszystko się powtórzyło. Coś innego mnie uderzyło, dokładnie z piwnicy, można było to poczuć. Znam ludzi, którzy byli w piwnicy i mieli połamane nogi, którzy mieli operacje bo ściany uderzyły ich w twarz.

NORAD
Zgodnie ze standardową procedurą, jeśli kontroler lotu odkryje możliwość porwania, kontaktuje się ze swoimi szefami. Jeśli problem trwa ponad minutę, szefowie informują NORAD (Dowództwo Obrony Powietrznej) by wysłało myśliwce i dowiedziało się o co chodzi. NORAD wysyła rozkaz do najbliższej bazy z myśliwcami w pogotowiu. Zazwyczaj cała akcja trwa 10 minut. W tym przypadku zajęło 80 minut nim coś wystartowało. To dziwne anomalie. Ani jeden myśliwiec nie wystartował dopóki nie było już za późno. Nie było w ogóle myśliwców. A co jeśli było jakieś zamieszanie, powodujące, że nie mogli odpowiedzieć? Przyczyną tego, że nie wiedzieli dokąd lecieć było wiele sprzecznych informacji, nakładających się z ćwiczeń jakie miały miejsce.
Wchodziły w to m.in. fałszywe odczyty radarów w północno-wschodnim sektorze obrony. Boston, mamy problem. Mamy porwany samolot lecący w kierunku Nowego Jorku. Potrzebujemy by ktoś wysłał F-16 albo coś, pomóżcie nam. To na prawdę czy tylko ćwiczenia? Były ćwiczenia "Vigilant Warrior" z udziałem NORAD, polegające na "uprowadzeniach samolotów" dokładnie w tym samym czasie. Z 8 myśliwcami, które latają parami próbowali tego dnia opanować 22 prawdopodobne porwania i nie potrafili odróżnić ćwiczeń od rzeczywistego porwania.
W 2000r. NORAD przejchwycił 67 samolotów. Skuteczność 100%. 9/11 zawiódł 4 razy jednego dnia. Rano 9/11 Dick Cheney dowodził całym NORAD z bunkra pod Białym Domem. Co najmniej jeden ze scenariuszy ćwiczeń 9/11 zakładał uderzenie samolotem o budynek.
Komisja ds. 9/11 Str. 172 "Rząd USA nie był w stanie. określić źródła finansowania ataków 9/11. ostatecznie nie jest takie istotne". -- Członek brytyjskiego parlamentu -- Amerykański rząd nie zajął się tropieniem źródła pieniędzy. A potem najbardziej zdumiewające oświadczenie: "ostatecznie ma to małe znaczenie".

To ma olbrzymie znaczenie!
Czy jest bez znaczenia kto finansował 9/11? Zawalenie się budynku 7 było trudne do wyjaśnienia. Raport komisji 9/11 wyraźnie przyznaje, że nie ma na to wyjaśnienia nie wspominając o nim ani słowem. Dlaczego upiera się pan żeby występować wspólnie z wiceprezydentem przed komisją 9/11? Ponieważ Komisja chce zadać nam pytania, dlatego się spotykamy, żeby odpowiedzieć na pytania które zadadzą. Ale dlaczego będziecie razem, a nie oddzielnie jak chce komisja? Bo to dla nas obu dobra szansa by odpowiedzieć na pytania Komisji, która chce nas pytać i ja chcę im odpowiedzieć. Myślisz, że powinni mówić własnymi słowami? Powinni mówić pod przysięgą. Publicznie.
Bush i Cheney spotkali się z Komisją tylko na swoich warunkach: - byli razem - nie składali przysięgi - prasa i rodziny ofiar nie były dopuszczone - nie wolno było nagrywać ani w żaden sposób rejestrować spotkania - nie wolno było zapisywać
Czy nie sądzi pan, że rodziny zasługują by zobaczyć zapis spotkania? Adam, zadałeś mi to pytanie wczoraj. Mam tą samą odpowiedź. Ostateczny raport był jednomyślny. To znaczy, że jeśli był pojedynczy głos sprzeciwu, dany fakt został wyrzucony z raportu. Dowiedziałyśmy się, że szef komisji nie tylko służył w teamie administracji Busha, ale także napisał projekt regulacji Biura Bezpieczeństwa Narodowego. I to on stworzył strategię wojenną, która doprowadziła do wojny z Irakiem, i jest bliskim przyjacielem Condolezzy Rice.
Chcemy aby podał się do dymisji. W raporcie 9/11 właściwie nie ma nic, czego administracja Busha nie zatwierdziła. Dlatego możemy zrozumieć, że komisja pod przewodnictwem Zelikowa ignorowała wszystkie dowody prowadzące do wyjaśnienia prawdy. 9/11 była operacją "fałszywej flagi" użytą dla autoryzacji doktryn i funduszy potrzebnych do podniesienia imperializmu na wyższy poziom.

Terroryzm
1) systematyczne używanie "terroru" poprzez używanie przemocy dla generowania strachu, uzbrojeni w noże, uzbrojeni w broń chemiczną, biologiczną, nuklearną. Fanatycy, terroryści, 11 września wojna i niebezpieczeństwo, broń masowego rażenia, diabelscy terroryści.Terroryzm. Słowo hipnotycznie powtarzane. Terroryzm, terror, zagrożenie terrorystyczne i oczywiście: Al Kaida. Ale to tzw. "Wojna z terroryzmem" dotyczy nas praktycznie 24h/7 i nie da się od niej uciec. Pewnego dnia nasze wnuki spojrzą w przeszłość i zapytają: jak wygrano wojnę z terroryzmem? Cała amerykańska klasa rządząca widzi terroryzm jako coś korzystnego, wprowadzającego jedność społeczną, dostarczając obrazu wspólnego wroga. WG teorii Neokonserwatysty Carla Smitta, musi być wróg, by istniało społeczeństwo. To bardzo niebezpieczna rzecz, bo to znaczy że cały porządek życia - partie polityczne, życie intelektualne, polityka ogólnie, bazuje na potwornym micie.
...potwornym micie...
Prawie wszyscy zatrzymani terroryści zostali zwolnieni bez postawienia zarzutów. ale już po nagłośnieniu sprawy w prasie.

Terroryzm
2) Technika używana przez rządy do manipulacji opinią publiczną by przyjąć nowy porządek manipulacji - głos b. szefa FBI /w L.A. Teda Gundersona Zobacz co CIA zrobiło w tym kraju. To niesłychane. Spójrz na akty terroryzmu. CIA stoi za większością, jeśli nie za wszystkimi. Mamy koszary Marines, ambasadę w Kenii, samolot PanAm 103, mamy USS Cole, Oklahoma City, mamy też World Trade Center w 1993 r. z pomocą terrorystów wysadzić WTC. Za pierwszym razem zbudowali bombę, mają prawa jazdy. Informator o nazwisku Salem, 23 letni Egipcjanin, oficer armii. Dostał rozkaz zbudowania bomby, poszedł więc do przełożonego z FBI mówiąc: - podkładamy tam atrapę, tak? Szef odpowiedział - "nie, podkładamy prawdziwą". FBI przeprowadziło atak na WTC w 1993 roku. Wynajęli Ahmada Salema, zapłacili mu milion dolarów, dali mu prawdziwe materiały wybuchowe, i kazali mu zbudować bombę, przekazać ją głupkom którymi dowodził aby ci zaatakowali WTC. Na nieszczęście dla nich, zginęło tylko 6 osób. Zbyt mało by przepchnąć ustawę. I co się stało 2 lata później? Kwiecień 1995 - zawala się budynek w Oklahoma City. 168 zabitych. Rok później przechodzi ustawa antyterrorystyczna, która zabiera nam wiele praw konstytucyjnych i wolność.
Londyn 7.07.2005
Trzy pociągi i autobus zostały wysadzone. Zginęło 56 osób. Tego ranka miały miejsce ćwiczenia "Anty-terrorystyczne" O TYM SAMYM SCENARIUSZU NA TYCH SAMYCH STACJACH METRA W TYM SAMYM CZASIE. Ponieważ o 9.30 rano prowadziliśmy ćwiczenia grupy 1000 osób w Londynie, oparte na jednoczesnym wybuchu bomb, dokładnie na tych samych stacjach, - Wyjaśnij mi... robiliście ćwiczenia żeby wiedzieć jak sobie radzić z tym, co właśnie się działo w rzeczywistości?
Dokładnie.
Tak... no właśnie.

TEN SAM SCENARIUSZ, TE SAME STACJE, TEN SAM CZAS
Mamy uwierzyć, że to przypadek, że ćwiczenia odbywające się 7/07 znowu jak 9/11, ćwiczą ataki na te same cele, te same stacje, w tym samym czasie w jakim zdarzyły się naprawdę. Były agent Brytyjskiej MI5 Dostarczając przykrywki dla operacji, organizowanej przez służby rządowe.

Prawda o 11 września
Bandyci z rządu USA dokonali ataku terrorystycznego na własnych obywateli aby zmanipulować opinię publiczną w celu poparcia ich programu. Robili tak od wielu lat.
Atak z 9/11 był robotą wewnętrzną. Jestem zbulwersowany faktem jak wielu ludzi w tym kraju nie myśli. Mamy myśleć, że jakiś Arab, gdzieś w górach, sfinansował najbardziej dopracowane ataki na ten kraj. Wydatki na wojsko od 9/11 wzrosły o 100 mld $. Zlikwidowano prawie połowę Praw cywilnych. Dwie ostatnie wojny uśmierciły 800.000 cywilów. a to dopiero początek.
Czy myślicie że ktoś z jaskini wydał rozkaz by NORAD nie reagował?! I kiedy myślę ilu Amerykanów zginęło w WTC wiem, że ta akcja była ukartowana. To podręcznikowa operacja nazistów i jest ciągle na nowo używana. Ameryka została wydymana po raz kolejny. Nie chcę wam mówić złych rzeczy. Wszyscy znają złe rzeczy. Dolar ma wartość 5 centówki. Banki bankrutują, sprzedawcy trzymają strzelby pod ladą, gówniarze szaleją na ulicach i nie ma nikogo kto wiedziałby co robić, nie ma temu końca. Wiemy, że powietrze nie nadaje się do oddychania, a jedzenie do jedzenia. Siedzimy oglądając TV i jakiś prezenter mówi nam, że dzisiaj było 15 zabójstw 63 agresywne napady jakby tak powinno być. Wiemy że źle się dzieje, gorzej niż źle. To są wariaci, to jakby wszystko wariowało, więc lepiej już nie wychodzić. Siedzimy w domu i powoli świat staje się mniejszy i mówimy już tylko: "Proszę zostawcie mnie w spokoju, w moim pokoju, pozwólcie mi mieć toster, telewizor i radio i będę siedział cicho. Po prostu zostawcie mnie w spokoju!

Ale ja nie zostawię cię w spokoju. Chcę żebyś się wnerwił!
Nie chcę żebyś protestował, nie chcę żebyś pisał do swoich do swoich kongresmenów, bo nie wiem co mam ci powiedzieć żebyś napisał. Nie wiem co zrobić z depresją, inflacją, Ruskami i przestępstwami na ulicach. Wszystko co wiem, to że masz się wkurwić!
Masz powiedzieć: Jestem ludzką istotą do cholery! Moje życie ma wartość!

Tu jest dym, bardzo źle, 105, wieża dwa. Jest naprawdę źle, czarny dym. Moja żona myśli, że jestem cały. Dzwoniłem i powiedziałem, że opuszczam budynek i wtedy BANG! Jest nas trzech, dwóch w rozbitych oknach. Gdy w Europie rozpoczęły się działania wojenne w 1939 roku, uświadomiono sobie, iż obywatele amerykańscy nie mają zamiaru plątania się w wojnę. Ale sądzili, że ten kraj może przystąpić do wojny na takich samych zasadach jak do poprzedniej. Najpierw zaplanowali przygotowanie Stanów Zjednoczonych do zagranicznej wojny pod pozorem obrony Ameryki, później zaangażowanie nas w konflikt krok po kroku bez naszej świadomości, a później kreując serię zdarzeń, które zmusiłyby nas do faktycznego konfliktu.
Planom tym rzecz jasna miała towarzyszyć potężna machina propagandowa. Nasze teatry wkrótce wypełniły się sztukami wychwalającymi wojnę. Kroniki filmowe straciły pozory obiektywizmu. I użyli wojny jako usprawiedliwienia ograniczeń władzy Kongresu i domniemanych dyktatorskich procedur ze strony prezydenta. Została zainaugurowana kampania strachu. Nie możemy pozwolić by pasje namiętności i uprzedzenia innych państw, doprowadziły nasz kraj do zniszczenia.

CZĘŚĆ III
NIE ZWRACAĆ UWAGI NA LUDZI ZA KURTYNĄ

Za tronem stoi coś, co jest potężniejsze niż sam król. Świat rządzony jest przez zupełnie inne osoby, niż myślą ci, którzy nie są za kurtyną. Prawdą jest, że od czasów Andrew Jacksona, finansjera w wielkich centrach zawładnęła rządami.
1775r. Amerykańska walka o niepodległość rozpoczęła się, jako że kolonie poszukiwały sposobu na oddzielenie się od Anglii i jej opresyjnej monarchii. Chociaż można przytaczać wiele przyczyn rewolucji, jedna szczególnie się wyróżnia:
Angielski Król George III zlikwidował wolną walutę kolonii i wymusił pożyczanie pieniędzy... od Banku Centralnego Anglii, na procent. szybko wpędzając kolonie w długi. Benjamin Franklin napisał później: "Odmowa Króla pozwolenia koloniom na używanie uczciwego systemu monetarnego, który uwolniłby zwykłego człowieka ze szponów manipulatorów finansowych, była prawdopodobnie główną przyczyną rewolucji. W 1783r. Ameryka wygrała niepodległość od Anglii. Ale jej walka z ideą centralnego banku i siecią chciwych bankierów, dopiero się zaczęła.

Co to jest bank centralny?
Bank Centralny to instytucja produkująca walutę całego narodu. Z historii wiadomo, że banki mają dwie szczególne właściwości: Kontrola oprocentowania i kontrola zapasów pieniędzy czyli inflacji. Bank Centralny nie dostarcza zwyczajnie krajowi pieniędzy, ale pożycza je na procent. Potem, przez regulację wzrostu bądź spadku ilości pieniędzy, bank reguluje wartość pieniądza. Ważne jest zrozumienie, że cała struktura tego systemu na dłuższą metę może wytworzyć tylko jedno: DŁUG.

Nie trzeba się natrudzić aby zauważyć to oszustwo. Bo każdy Dolar stworzony przez Bank Centralny pożyczany jest na procent, a to znaczy, że każdy Dolar, to Dolar + procent długu opartego o tego dolara. A ponieważ Bank Centralny ma monopol na produkcję waluty dla całego kraju, pożycza każdego dolara z natychmiastowym długiem dołączonym do niego. Skąd więc pochodzą pieniądze na spłacanie tego długu? Mogą pochodzić jedynie z Banku Centralnego. Znaczy to, że Bank Centralny nieustannie zwiększa produkcję pieniędzy dla tymczasowego pokrycia zaległego długu, a ponieważ nowe pieniądze też pożycza na procent - w rezultacie powstaje JESZCZE WIĘKSZY DŁUG!
Rezultatem tego systemu jest NIEWOLNICTWO. Bo niemożliwe jest dla rządu i obywateli, żeby kiedykolwiek spłacić ten samo-tworzący się dług. Założyciele tego kraju byli tego świadomi.
Wierzę, że banki są bardziej niebezpieczne od armii. Jeśli amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom... kontrolować walutę... Banki i korporacje które wyrosną wokół nich, będą rabować ludzi, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne na kontynencie, który ich ojcowie podbili.
Jeśli chcecie pozostać niewolnikami bankierów i płacić koszty swojego niewolnictwa, pozwólcie im nadal kreować pieniądze i kontrolować kredyt narodowy.
Na początku XX wieku USA wprowadzały i usuwały kilka systemów Banku Centralnego, które były wyłudzane przez bezduszne interesy bankowe. W tamtym czasie dominującymi rodzinami w światowej bankowości byli Rockefellerowie Morganowie Warburgowie Rothschildowie.
Na początku XX w. kolejny raz starali się przepchnąć ustawę ustanawiającą bank centralny. Wiedzieli że rząd i społeczeństwo nie chcieli takiej instytucji, dlatego potrzebowali jakiegoś zdarzenia, które zmieni opinię publiczną. J.P. Morgan wykorzystując swe wpływy zasiał plotkę, że ważny bank w Nowym Jorku był niewypłacalny lub zbankrutuje. Morgan wiedział, że to wywoła masową histerię, która dotknie także inne banki - co się rzeczywiście stało. W obawie przed utratą swoich depozytów,
Ludzie masowo zaczęli wycofywać pieniądze. Banki zmuszone zostały do natychmiastowego ściągania pożyczek, a ludzie by je spłacić musieli sprzedawać swoje posiadłości, co spowodowało spiralę bankructw i zamieszania.

Kładając fakty w całość, kilka lat później Fredrik Allen z Magazynu LIFE napisał: Morgan wykorzystał przyspieszenie paniki z 1907r. sprytnie nią sterując. Panika z 1907r. doprowadziła do śledztwa kongresu, prowadzonego przez senatora Nelsona Aldricha, mającego bliskie związki z kartelami bankowymi który później wżenił się do rodziny Rockefellerów. Komisja, której przewodniczył rekomendowała utworzenie Banku Centralnego, żeby panika jak w 1907r. już nigdy się nie powtórzyła. To była iskra, która kazała międzynarodowym bankierom zainicjować ich plan. W 1910r. w posiadłości Morgana, na wyspie Jekyll, odbyło się tajne spotkanie. Został tam podpisany Akt Rezerwy Federalnej - projekt ustawy o Banku Centralnym. Ta ustawa została podpisana przez bankierów, a nie przez kongresmenów.
Spotkanie było tak tajne, przed rządem i opinią publiczną, że osoby uczestniczące w tym spotkaniu, mogły zwracać się do siebie używając tylko pierwszego imienia. Kiedy ustawa została stworzona, została wręczona ich liderowi w kongresie - senatorowi Aldrichowi żeby przepchnąć ją w kongresie.

W 1913 roku z wielką pomocą finansową bankierów prezydentem został Woodrow Wilson, który obiecał poprzeć ustawę o Rezerwie Federalnej w zamian za sponsoring. Dwa dni przed Bożym Narodzeniem, gdy większość kongresmenów była w domach, Akt Rezerwy Federalnej został przegłosowany i Wilson wprowadził go w życie. Lata później Wilson napisał żałując: Nasz wielki przemysłowy naród kontrolowany jest... przez system kredytów będący w prywatnych rękach. Wzrost naszego narodu jest w rękach kilku osób, które niszczą naturalną ekonomiczną wolność. Staliśmy się najgorzej rządzonym, całkowicie zdominowanym i kontrolowanym rządem cywilizowanego świata. Nie rządami wolności słowa, już nie rządem z przekonania i głosów większości, ale rządem kierowanym interesem małej grupy dominujących ludzi. Kongresmen Louis McFadden także wyraził swoje zdanie, gdy ustawa została przyjęta: Został tu stworzony światowy system bankowy. Superpaństwo kontrolowane przez międzynarodowych bankierów działających wspólnie by zniewolić świat dla własnej przyjemności. System Rezerwy Federalnej panuje nad rządem. Ludziom powiedziano, że FED jest ekonomicznym stabilizatorem. Inflacja i kryzys ekonomiczny były znakami przeszłości. Ale jak historia pokazała, nic nie jest bardziej odległe od prawdy. Fakty są takie, że teraz ci międzynarodowi bankierzy mają wspaniałą maszynę do rozwijania swych osobistych ambicji. Na przykład od 1914 do 1919r. FED zwiększył ilość pieniędzy o prawie 100%, co spowodowało masowe pożyczki zaciągane przez małe banki.
Potem w 1920r. FED usunął większość zaległych zapasów pieniędzy, co z kolei spowodowało. że małe banki wzywały do oddawania pożyczek, i tak jak w 1907r. banki bankrutowały i pojawiała się zapaść.
Ponad 5400 banków spoza Federalnego Systemu Rezerwy, przestało istnieć. Potem nastąpiła konsolidacja monopolu małej grupy międzynarodowych bankowców. Wtajemniczony w to przestępstwo kongresmen Lindbergh powiedział w 1921r: Panika została spreparowana dzięki Aktowi o Federalnym Systemie Rezerwy.
Obecna panika jest pierwszą wytworzoną naukowo, według matematycznego równania. Ale panika z roku 1920 była dopiero rozgrzewką. Od 1921 do 1929 FED ponownie zwiększył ilość pieniędzy co znów poskutkowało zwiększonymi pożyczkami dla ludzi i banków. Na giełdzie pojawił się też całkiem nowy kredyt, zwany marginalnym. Pozwalał on inwestorowi odłożyć tylko 10% ceny akcji, przy reszcie 90% pożyczonej przez brokera. Inaczej mówiąc, mógł nabyć akcje warte 1000$ za jedyne 100$ zadatku. Było to popularne w latach 20-stych, gdy każdemu wydawało się, że może zrobić pieniądze na giełdzie. Ale w kredycie był haczyk. Mógł on zostać odwołany w każdym momencie dając 24h na spłatę. Dlatego nazywa się pożyczką marginalną. Typowym rezultatem takiej pożyczki... jest sprzedaż akcji kupionych za pożyczkę. Kilka miesięcy przed październikiem 1929r., J.D. Rockefeller, Bernhard Barrack i inni z tej grupy po cichu wycofali się z giełdy. a 24 października 1929 finansiści z Nowego Jorku, którzy udzielali kredytów, zaczęli masowe wzywanie do ich spłacania. Spowodowało to natychmiastową masową sprzedaż na giełdzie by każdy mógł spłacić swoją pożyczkę. Doprowadziło też do masowych bankructw, Załamało się łącznie około 16.000 banków. Pozwoliło to międzynarodowym bankierom nie tylko na przejęcie tych banków po bardzo niskich cenach, ale także na przejęcie wielu korporacji płacąc za nie kilka dolarów. To była największa grabież w historii USA.
Ale to nie był koniec. Zamiast wydawać zapasy pieniędzy by poprawić sytuację ekonomiczną, FED tą jedną z największych zapaści na rynku jeszcze wzmagał. Raz jeszcze odwieczny przeciwnik bankowych karteli - kongresmen Louis McFadden rozpoczął procedurę odwoławczą Federalnego Systemu Rezerwy, winiąc ją za zaistniałą sytuację: "To była ukartowana akcja. Międzynarodowi bankierzy chcieli wykreować klimat rozpaczy, by zapanować nad nami wszystkimi.
Nic dziwnego, że Mc Fadden po 2 nieudanych próbach zabójstwa, został otruty, nim zdążył wdrożyć procedurę impeachmentu. Redukując społeczeństwo do nędzarzy, bankierzy Federalnego Systemu Rezerwy zdecydowali usunąć Standard Złota. Musieli więc posiąść pozostałości złota w systemie. Pod pretekstem pomocy w zakończeniu depresji, w 1933r. rozpoczęła się konfiskata złota. Pod karą 10 letniego więzienia, każdy musiał oddać swoje złoto do Skarbca, zasadniczo obrabowali ludzi z wszystkiego co im pozostało. W 1933 roku standard złota został zniesiony. Jeśli spojrzysz na 1 dolara sprzed 1933r, napisane jest na nim: "wymienialny na złoto". jeśli spojrzysz na współczesnego dolara, zobaczysz: "środek płatniczy", co znaczy, że nie ma pokrycia w niczym. To tylko bezwartościowy papier.
Wartość pieniądzom nadaje ich ilość w obiegu. Dlatego możliwość regulacji ich ilości, daje możliwość regulacji ich wartości. co daje także możliwość rzucenia całych społeczeństw na kolana. "Dajcie mi kontrolę nad produkcją pieniędzy, a przestanie mnie obchodzić kto tworzy prawo." --M.A. Rothschild - twórca bankowej dynastii Rothschildów—
To ważne by dobrze zrozumieć: FED jest prywatną korporacją. Jest tak "Federalny", jak "Federal Express" (prywatna firma kurierska). Ustala swoje własne prawa, i jest praktycznie poza regulacjami rządu USA.
To prywatny bank, który na procent pożycza wszystkie pieniądze rządowi, całkowicie zgodny z oszukańczym modelem, od którego kraj próbował uciec, kiedy deklarował swoją niepodległość w czasie rewolucji. Rok 1913 uchwalono nie tylko Akt Rezerwy Federalnej. Przegłosowano też "Federalny Podatek Dochodowy". Warto wspomnieć o ignorancji społecznej wobec tego podatku, co pokazuje jak ogłupieni i nieświadomi są Amerykanie. Po pierwsze - podatek dochodowy jest całkowicie NIEKONSTYTUCYJNY. Wszystkie bezpośrednie podatki muszą być zgodne z konstytucją. Po drugie - nie uzyskano zgody wymaganej ilości Stanów ratyfikujących poprawkę. I to jest nawet przytaczane na dzisiejszych sprawach sądowych. Po trzecie - dziś niemal 25% średniego dochodu robotnika zabiera mu ten podatek.

I zgadnij dokąd idą te pieniądze. Idą na spłacanie odsetek za walutę kreowaną przez oszukańczy FED. - system, który mógłby wcale nie istnieć. Pieniądze które zarabiasz przez 3 miesiące idą prawie dosłownie do kieszeni międzynarodowych bankierów, właścicieli Banku Rezerwy Federalnej. I po czwarte - nawet jeśli oszukańczy rząd stwierdza legalność podatku dochodowego, nie ma takiego prawa które kazałoby ci płacić taki podatek.
Naprawdę myślałem, że jest taki zapis w prawie, który nakazuje płacenie podatków. Że naprawdę istnieje. --były agent IRS (kontroler skarbowy)-- Doszedłem do punktu, że nie mogłem, ani ja, ani nikt kogo znam znaleźć żadnej ustawy, która nakazuje go płacić, więc się zwolniłem. Opierając się o badania, które robiłam w roku 2000 i które nadal robię, nie znalazłam takiego prawa. Zapytałam w kongresie, pytałam wielu ludzi, także ludzi z IRS, ale nie mogli mi pomóc. ponieważ gdyby mogli mi odpowiedzieć, Amerykanie dowiedzieliby się, że to wszystko jest oszustwem. Od kiedy odszedłem, nie oddałem rozliczenia podatkowego. Nie wypełniałam PITa od 1999 roku. Podatek dochodowy jest zniewoleniem całego kraju. Kontrola finansowa i ciągłe rabowanie bogactw jest tylko jedną stroną działalności bankierów.

Następnym źródłem profitów i kontroli jest wojna. Od chwili powstania Federalnej Rezerwy w 1913r. wydarzyło się kilka większych i mniejszych wojen.
Trzy najważniejsze to: I Wojna Światowa, II Wojna Światowa i Wietnam.
I Wojna Światowa W 1914 Europa była rozdarta pomiędzy Anglią i Niemcami. Amerykanie nic nie mieli do tej wojny. Prezydent Wilson publicznie ogłosił neutralność. Ale po cichu administracja USA szukała każdego pretekstu przystąpienia do wojny. W zapiskach sekretarza stanu Jenningsa znajdujemy: Bankierzy bardzo zainteresowani są wojną światową ponieważ daje możliwość wielkich zysków. Warto zrozumieć, że najbardziej lukratywną rzeczą dla międzynarodowych bankierów jest wojna. Dlatego, że rządy pożyczają jeszcze więcej pieniędzy... od Banku Rezerwy Federalnej - na procent. Głównym doradcą i mentorem W. Willsona był pułkownik Edward House, człowiek w dobrych układach z bankierami chcącymi wojny. W udokumentowanej rozmowie House i E. Greya ministra spraw zagranicznych Anglii, dotyczącej przystąpienia USA do wojny czytamy: Co Amerykanie zrobią jeśli Niemcy zatopią Liniowiec z Amerykańskimi pasażerami na pokładzie? "Wierzę, że fala oburzenia w USA, będzie wystarczająca do wciągnięcia nas w wojnę". Więc 7 maja 1915 wg sugestii E. Grey'a statek "Lusitania" został wysłany na wody kontrolowane przez niemieckie okręty, i jak się spodziewano, niemiecki U-Bot storpedował statek, na którym eksplodowała przewożona amunicja zabijając 1200 osób. Dla wyjaśnienia przemyślanej natury tej prowokacji niemiecka ambasada zamieściła ogłoszenie w New York Times informując, że wysyłając Lusitanię w rejon wojny, zrobili to na własne ryzyko, bo taki statek łatwo mógł być narażony na zniszczenie. Zatopienie Lusitanii spowodowało falę gniewu pośród Amerykanów i Ameryka krótko potem przystąpiła do wojny. Pierwsza Wojna Światowa kosztowała życie 323.000 Amerykanów. J.D. Rockefeller zarobił na niej 200 milionów $. Nie wspominając o tym, że wojna kosztowała Amerykę 30 miliardów $, gdzie większość tej sumy została pożyczona z Banku FED na procent zwiększając dodatkowo zysk bankierów.
II Wojna Światowa
W grudniu 1941r. Japończycy zaatakowali amerykańską flotę w Pearl Harbor wciągając USA do wojny. Prezydent Franklin D Roosevelt ogłosił, że ten dzień, będzie dniem niesławy. Zaiste niesławy, ale nie z powodu rzekomego zaskoczenia atakiem. Po 60 latach odkrywania informacji jest jasne, że atak na Pearl Harbor był nie tylko spodziewany już tygodnie wcześniej. Był chciany i sprowokowany. Roosevelt, którego rodzina była bankierami od XVIII wieku, którego wujek Fredrik był w radzie FED, sympatyzował z interesem międzynarodowych bankierów - a interesem było przystąpienie do wojny. I jak widzieliśmy, nic nie jest bardziej opłacalne niż wojna.
W dzienniku Henry Stimsona - sekretarza wojny u Roosevelta, z 25 listopada 1941 jest zapis jego rozmowy z Rooseveltem: "Pytanie było jak mamy manipulować nimi by oddali pierwszy strzał Chcieliśmy aby Japończycy zrobili to pierwsi, żeby nie było wątpliwości kto jest agresorem. W miesiącach poprzedzających atak na Pearl Harbour, Roosevelt zrobił wszystko co tylko mógł by zdenerwować Japończyków, pokazując ich jako agresora - wstrzymał eksport ropy do Japonii, zamroził wszystkie japońskie aktywa - dał pożyczki chińskim nacjonalistom i wsparł Anglików - wrogów Japonii co przy okazji jest całkowitym pogwałceniem międzynarodowego prawa wojny. 4 grudnia, 3 dni przed atakiem, australijski wywiad poinformował Roosevelta o flocie japońskiej płynącej w kierunku Pearl Harbor. Roosevelt to zignorował.
Zatem zachęceni i pełni nadziei Japończycy 7 grudnia 1941r zaatakowali Pearl Harbor zabijając 2400 żołnierzy. Przed Pearl Harbor 83% Amerykanów było obojętnych wobec wojny. Po ataku, milion osób zgłosiło się na ochotnika do wojska. Ważny jest fakt, że wojna nazistowskich Niemiec była szeroko wspierana przez dwie organizacje: I.G. Farben, która produkowała... 84% niemieckich materiałów wybuchowych w tym Cyklon B użyty w obozach koncentracyjnych do zabicia milionów ludzi. Jednym z przemilczanych partnerów IG Farben była firma Stand Oil Company J.D. Rockefellera z USA. Nazistowskie samoloty nie mogłyby latać bez paliwa opatentowanego przez Rockefellera. Drastyczne bombardowanie Londynu przez nazistowskie Niemcy było możliwe dzięki pożyczce 20 milionów w paliwie jaką Rockefeller dał IG Farben. To jedynie mały punkcik tematu finansowania przez biznes USA obu stron konfliktu.

Inną zdradziecką organizacją wartą wymienienia jest Union Banking Corporation z Nowego Jorku. Nie tylko sfinansowała dojście Hitlera do władzy ale także prała nazistowskie pieniądze w czasie II Wojny Światowej, i jak ujawniono, posiadała w skarbcu miliony nazistowskich dolarów. Union Banking Co. ostatecznie zakazano działalności za naruszanie Aktu o Handlu z Wrogiem.
Zgadnijcie kto był v-ce dyrektorem Union Bank... Prescott Bush. Dziadek obecnego prezydenta, i oczywiście ojciec byłego prezydenta. Miejcie to na uwadze gdy będziecie rozw


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Otwarty Uniwersytet Mistrzostwa Strona Główna -> NOWA HISTORIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin