Autor Wiadomość
MAITREYA
PostWysłany: Sob 15:48, 28 Gru 2013    Temat postu: Koncert "Zegarmistrz światła purpurowy" 2 stycznia

Koncertowa Konferencja Kampanii Społecznej

WOLNI OD LĘKU – PEŁNI SPOKOJU


Warszawska Opera Kameralna
2 stycznia 2014 w godzinach od 19.00 do 21.30

W programie:

Koncert Tadeusza Woźniaka: „ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA PURPUROWY”

Fragmenty mistycznego dokumentu filmowego: „Śladami Graala”

Multimedialna medytacja kontemplacyjna z muzyką Sebastiana Krajewskiego
i cyklem obrazów Doroty Krzyżanowskiej: „Ku Światłu”;

Prezentacja założeń kampanii, patronów i partnerów wraz z możliwościami
współpracy przy projektach planowanych na najbliższe miesiące;

ZAPRASZAMY:
2 stycznia 2014
Warszawska Opera Kameralna
godz. 19.00 - 21.30 (zapraszamy od godziny 18.30)
Aleja Solidarności 76B
bilet wstępu: 50zł
(ilość miejsc bardzo ograniczona!)

Zapisy i rezerwacje:

marta.zlotnikiewicz@wp.pl
tel: 516 245 055

Przybliżenie postaci naszych gości:

Tadeusz Woźniak – polski muzyk, kompozytor, wokalista. Znany z takich przebojów jak „Zegarmistrz Światła Purpurowy”, „Smak i zapach pomarańczy”. Jego utwory śpiewają największe postaci polskiej sceny muzycznej. Najnowszym, pięknie wydanym dziełem jest muzyka do odnalezionego niedawno filmu z 1928r. pt„Pan Tadeusz”.
Irek Dobrowolski – reżyser piszący duchowe scenariusze; autor takich filmów jak m.in. "Portrecista", "Rachunek szczęścia", "Spalony", "Ostatnia tajemnica Chopina", "Klinika małych stworzeń”. Film dokumentalny "Portrecista", wielokrotnie nagrodzony w kraju i zagranicą, a największym projektem w jego dotychczasowym życiu zawodowym jest pełnometrażowy film z 2013 „Sierpniowe niebo”. Wzruszający dokument „Śladami Graala”, przedstawia ścieżkę inspiracji duchowych Jerzego Prokopiuka. U boku Jerzego Prokopiuka wystąpił Sebastian Minor.
Dorota Krzyżanowska – artystka trzeciego pokolenia. Dobrze znana na całym świecie w kręgach sztuki o tematyce mistycznej, o jej dziełach mówi się, że są tworzone z „poziomu oświeconego umysłu”. Zdobią ściany w niejednym klasztorze Zen w Korei. Komercyjnie, artystka maluje również indywidualne portrety obecnego stanu i zarazem potencjalnego poziomu rozwoju; prowadzące adeptów na ścieżce do samo-urzeczywistnienia.
Sebastian Krajewski – młody, zdolny kompozytor z dużym doświadczeniem w tworzeniu muzyki filmowej i symfonicznej. Jest w trakcie przygotowania średniowiecznej opery katarskiej. Specjalizuje się w muzyce dawnej i poważnej. Na koncercie zapoznamy się z przekrojową twórczością artysty.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group