Autor Wiadomość
MAITREYA
PostWysłany: Nie 18:21, 05 Paź 2008    Temat postu:

Zwyczaj zwracania się do zmarłych z prośbą o pomoc, z modlitwą bądź darem ofiarnym był i nadal jest obecny w wielu kulturach, gdzie zachowały się dawne rytuały oraz przewodnicy wspólnot posiadający szczególne zdolności tacy jak szamani i media. Obecne powtarzane mechanicznie formułki i pielgrzymki na cmentarze są zmarłym niemal całkowicie obojętne i służą głównie wyrażaniu żalu osób opuszczonych co w niczym nikomu nie pomaga. Wieczny odpoczynek to też nie jest raczej to czego ciekawa tajemnic wszechświata chciałaby sobie życzyć. Zamiast litować się nad sobą może lepiej by było zrozumieć potrzeby duszy i wyjść im na przeciw?
Po pierwsze potrzeba akceptacji decyzji osoby zmarłej o opuszczeniu tego świata:
Szanuję Twoją wolę, chociaż tęsknię i cierpię w samotności, pozwalam Ci odejść i proszę jeśli możesz to bądź czasem przy mnie w trudnej chwili ale nie zatrzymuj się na swojej drodze do prawdy i wiecznej radości. Ufam, że gdy również nadejdzie mój czas spotkamy się ponownie gdy po mnie przybędziesz.
Po drugie potrzeba wybaczenia i uwolnienia od powinności:
Wybaczam Ci wszystko i proszę o wybaczenie. Cokolwiek mogłoby Cię zatrzymać, sprawiać ból i wyrzuty sumienia - niech ulegnie rozpuszczeniu w strumieniu miłości i przebaczenia, który do Ciebie kieruję.
Po trzecie przewodnictwo i wsparcie:
Teraz kiedy nie masz ciała nie należysz już do tego świata. Inne masz już zadania i inni przyjaciele przybędą po Ciebie. Popatrz dookoła; najjaśniejsze światło, które widzisz to istota Twojego przewodnika. Zaufaj mu i podążaj za nim i jego wskazówkami.
Pamiętajmy, że ten świat jest łez padołem, prochem i cieniem tu jesteśmy swojej prawdziwej istoty, z którą przyjdzie nam się zjednoczyć po śmierci.

Modlitwa pomagająca przejść duszy do wyższych wymiarów:
ŚWIATŁO BOGA NIEUSTANNIE ŚWIECI W TOBIE OTWÓRZ SWOJE SERCE I PODĄŻAJ ZA NIM DO WIECZNEGO ŹRÓDŁA MIŁOŚCI I PRAWDY!
MAITREYA
PostWysłany: Nie 15:55, 05 Paź 2008    Temat postu: Święto zmarłych

Wprowadzenie http://www.religia.doc.pl/Czytelnia/zmarlych.htm

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group