Autor Wiadomość
Szythima
PostWysłany: Pią 14:45, 28 Mar 2008    Temat postu:

Przypominamy o akcji "Godzina dla Ziemi"!
powiedział rzecznik WWF Andy Ridley, akcja Earth Hour przekształciła się już w wydarzenie "o tak dużym zasięgu, że nawet sobie tego nie wyobrażaliśmy".

"Już prawie 400 miast i wsi, 18 876 firm i 257 165 obywateli zapisało się do udziału w akcji na stronie internetowej, ale po doświadczeniach roku ubiegłego wiemy, że wielu ludzi zgasi światło bez zapisu" - zaznaczył Ridley.

W 2007 r. akcja Earth Hour odbyła się tylko w Sydney z udziałem 2 mln osób. Organizatorzy spodziewają się, że tym przyłączy się do niej ponad 30 mln ludzi.

W ramach akcji o wyznaczonej godzinie zostanie wyłączone w sobotę oświetlenie ważnych budynków w Warszawie, m.in. fasad Pałacu Kultury i Nauki, Pałacu Prezydenckiego, Ratusza i Barbakanu. W Poznaniu zgasną m.in. iluminacje katedry, ratusza, mostów Rocha i Cybińskiego oraz Hotelu Bazar i Centrum Kultury Zamek.

Na świecie wyłączone zostanie oświetlenie tak znanych budynków jak Opera House i Harbour Bridge w Sydney, Sears Tower w Chicago czy Golden Gate Bridge w San Francisco.
http://www.klimatdlaziemi.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=330
Szythima
PostWysłany: Wto 17:44, 25 Mar 2008    Temat postu: akcja EARTH HOUR

akcja EARTH HOUR

Globalne ocieplenie to dziś największe zagrożenie dla Ziemi.
Dołącz do milionów osób z całego świata biorących udział w akcji "Earth Hour".
W najbliższą sobotę o godz. 20 na jedną godzinę zgaś wszystkie światła.
Tym wspólnym, symbolicznym gestem damy politykom sygnał, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem.
Sobota, 29 marca, godz. 20
Poświęć godzinę dla Ziemi
Przekaż tą wiadomość swoim znajomym.

Źródło: http://wwf.pl/informacje/news.php?idn=319

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group