Autor Wiadomość
PanKalkulator
PostWysłany: Śro 9:40, 23 Wrz 2015    Temat postu:

co do źródła.. po pierwsze, ma się wrażenie, że reżyser chciał zrobić najgenialniejszą produkcję w historii kina. Jakich użył do tego środków? Poprowadził akcje na przestrzeni dziesięciu wieków (to mu się udało znakomicie), dysponując sporym budżetem zadbał o bogatą wizualną stroną filmu i tu... już się trochę pogubił. Prawdą jest, że "Źródło" ma niesamowicie plastyczne efekty specjalne, jednak są one, jakby nie patrzeć, kiczowate aż do bólu. Kolejną ambicją reżysera było potraktowanie swojego dzieła jako wielkiego wora, do którego wrzucił wszystkie znane nam religie i ideologie. Mamy tu mnóstwo odwołań do Buddyzmu, Chrześcijaństwa, New Age itd. Czy potrzebnie?
robert85
PostWysłany: Pon 12:46, 14 Wrz 2015    Temat postu: Re: Polecane książki filmy muzyka

Wiola napisał:
"Źródło" piękny wzruszający film o miłości, reinkarnacji i skutkach karmicznych, scena powrotu ma wymiar mistyczny zapada głęboko w serce.

"Tworzysz swój świat pełna fantazją pełną wyobraźnią pełnym snem na jawie a wszystko co tworzysz budzi emocje w duszy Twojej".


Zgadzam się w 100%, warto zobaczyć! jest niewiele takich filmów, które zrobiły na mnie wrażenie, a ten jak najbardziej tak.
Wiola
PostWysłany: Czw 21:04, 10 Lip 2008    Temat postu: Polecane książki filmy muzyka

"Źródło" piękny wzruszający film o miłości, reinkarnacji i skutkach karmicznych, scena powrotu ma wymiar mistyczny zapada głęboko w serce.

"Tworzysz swój świat pełna fantazją pełną wyobraźnią pełnym snem na jawie a wszystko co tworzysz budzi emocje w duszy Twojej".
MAITREYA
PostWysłany: Wto 16:42, 06 Lut 2007    Temat postu:

Pomysł przyjmuję Cool Książeczki sprzedaję Laughing Jeszcze parę sztuk zostało - może istotnie zaraz gdzieś podkleję link Rolling Eyes
HAKUN
PostWysłany: Pią 12:13, 26 Sty 2007    Temat postu: Tanatoterapia

Proponuję sprzedaż wysyłkową książki,
"PUPU W KRAINIE ŻYCIA PO ŚMIERCI".

Jest coraz więcej ludzi chorych na nowotwory,
coraz więcej ludzi starych, i nieuniknione jest
że każda osoba się zestarzeje i opuści ciało
fizyczne penwego dnia.

Z moich doświadczeń wynika, iż owa mała książeczka,
o wielkiej treści miała za mały nakład na wybrzeżu ostatnio Smile
Proponuję w dziale sklepiku umieścić w/w,
z możliwością zakupu przez internet.

Może allegro w tle? propagując treść.
Takie miałem odczucia...
MAITREYA
PostWysłany: Sob 12:16, 20 Sty 2007    Temat postu: ŹRÓDŁO

Film "Źródło" jeszcze na ekranach kin!

„Źródło” to odyseja pewnego człowieka, który podejmuje wiekuistą walkę o uratowanie kobiety, którą kocha. Jego epicka podróż zaczyna się w szesnastowiecznej Hiszpanii, gdzie konkwistador Tomas podejmuje poszukiwania Źródła Młodości, legendarnego zjawiska, które może zapewnić nieśmiertelność. Jako współczesny naukowiec Tommy Creo z determinacją poszukuje leku na raka, który zabija jego ukochaną żonę Isabel. Przemierzając przestrzeń kosmiczną jako astronauta z XXVI wieku, Tom dociera do rąbka tajemnicy, która pochłonęła mu tysiąclecie.

Film tworzy niesamowity klimat świata ludzkich wyborów, namiętności, osiągania celu za wszelką cenę, konsekwencji karmicznych a przede wszystkim pozwala nabrać dystansu do śmierci. Akceptacja tej ostatniej drogi do chwały otwiera nam możliwość spotkania ukochanych po wielkiej próbie rozłąki i cieszyć się tym, że nie musieliśmy męczyć się wieczną tęsknotą w upragnionej nieśmiertelności.
Kosmiczna scena dotarcia bańki z martwym drzewem do krainy umarłych Xibalba jest najpiękniejszą ikoną oświecenia w zjednoczonym umyśle Boga - jaką w życiu widziałem. Kto ją zapamięta i zapisze sobie w sercu - ten nigdy nie będzie miał problemów po tamtej stronie z odnalezieniem adresu do wniebowstąpionych buddów.
Jako znawca życia po życiu - naprawdę polecam.
ŚMIERĆ JEST ZIARNEM NOWEGO ŻYCIA Exclamation

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group